VİŞNELİ ÇİKOLATA

Vişne, tadı ve aromasıyla, çikolata ile ahenkli, sevilen bir lezzettir. Vişneli çikolata hem çocuklar hem de büyükler tarafından sıklıkla tercih edilen çeşitlerimizden biridir. Her sezon vişne seçerken, çikolata dolgularımızın lezzet altyapılarını, vişne şekerlemesi ve marmeladını yaparken hep bu duygularla hazırlarım. Kendimi, kimi zaman vişne toplarken, kimi zaman da küçücük lojmandaki sımsıcak kahvaltı soframızdaki günlerdeymiş gibi hissederim. Zaman zaman kim bilir kimler yiyecek bunları diye düşünürüm. Çikolata dolgularının içine en olumlu duygularımla, en iyi dileklerimi yerleştiririm. Belki de çikolatalarımıza gösterilen bu denli teveccühün nedeni içinde saklanan iyi duygulardandır.


Mevsiminde taze olarak toplanan vişneleri iyice yıkadıktan sonra taneleyerek çekirdeklerini çıkarıyoruz. Tüm meyve marmelat ve şekerlemelerini meyveleri kaynatmadan yapıyoruz. Bunun nedeni meyvelerin besin değerlerini korumak, besin öğelerinin kaybını asgari düzeyde tutmaktır.


Vişne damağımızda bıraktığı unutulmaz lezzeti yanı sıra sağlığımız üzerinde de önemli rol oynuyor. Özellikle potasyum, C vitamini ve uyku hormonu olarak da bilinen meletonin bakımından zengin bir meyve olan vişne, yüksek antioksidan içeriğiyle enfeksiyonları önlemeye de yardımcı olmaktadır.

 

Ürünlerimizle ilgili merak ettiklerinizi  mail ya da whatsap aracılığıyla lütfen sorunuz. Kuvertür çikolata dışındaki tüm ürünleri kendimiz hazırladığımız için her türlü sorularınıza net yanıtlar bulacağınızdan emin olunuz. 

 

ÖNEMLİ AYRINTILAR

Ürünlerimizin hepsi bitter çikolata olup minimum %54.5 kakao kuru maddesi içerir.

Bu çeşidimizde pancar şekeri kullanılmıştır. 

Süt ve süt ürünleri içermemektedir, eser miktarda soya ürünü içerir.

Kuruyemişli çeşitlerimiz alerjiye neden olabilir. 

Bazı çeşitlerimiz gluten içerir. 

Alkol ve domuz yağı bulunmamaktadır. 

Gıda boyası kullanılmamaktadır. 

Ürünlerimiz atölye mutfağımızda günlük olarak üretilmektedir. 

Dolgularda kullanılan meyve özlerini kendimiz yaptığımızdan, çeşitlerimiz dönemsel stoklarımızla sınırlıdır. 

Kimyasal katkı ve aromalar kullanılmamaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı