Nihal Sevilmen Couture Chocolate; yılların birikimleriyle, hataların, doğruların, yanlışların, yeri geldiğinde cesaretin, umudun, bazen de umutsuzluğun; her şeyden önce, 58 yaşında, hayallerinden asla vazgeçmemenin, azmin ve çok ama çok çalışmanın bir ürünüdür.

 

Nihal Sevilmen Couture Chocolate, Anadolu'nun değerlerine değer katmayı ilke edinmiş; tarımsal ürünlere katma değer oluşturacak sağlıklı, yaratıcı ve yenilikçi tarifler geliştirmiş, şahsına münhasır bitter çikolata lezzetleri oluşturmuştur. Kısa zamanda kulaktan kulağa yayılan hikayesiyle ve farklı lezzetleriyle gün geçtikçe bilinirliği artmaktadır. Sağlık odaklı ürünler tasarlamak ve üretmek üzere kurulmuştur.

NİHAL SEVİLMEN, yaşamı boyunca öğrenmeyi ve üretmeyi yaşamanın anlamı olarak benimseyen, emekli öğretmen yaklaşık elli yıllık bilgi ve deneyimlerini 2012 yılında evinde başladığı ürün geliştirme çabalarını 2016 yılında kurduğu minik dükkanına taşıdı. Yıllarca hayalini kurduğu minik işletmesinde her sabah gücü, cesareti ve sağlığına şükrederek güne heyecanla başlar.  Amacı yerel tarımsal ürünlere katma değer oluşturmak, sağlık odaklı ürünler geliştirerek sürdürülebilir yaşama katkı sunmaktır.  Sadece bitter Belçika çikolataları kullanarak, aileye ait bahçelerin ürünleri ve yerel üreticilerin tarımsal ürünlerini kullanarak özgün reçeteli çikolatalar üretmektedir.

İşletmenin kurucusu, lezzetlerin tasarımcısı ve iş geliştirme stratejisti Nihal Sevilmen; çevresinde öğrenmeye meraklı, araştırmacı ve yaratıcı kişiliğiyle bilinir.  Nihal Sevilmen’i, 'Laboratuvarım' dediği atölyesinde her zaman farklı lezzetler üzerinde heyecanla çalışırken görebilirsiniz. Çikolatalarını ilk kez tadan kişilerin yüz ifadelerini görmek en heyecanlandığı andır. Telefonla arayıp ya da dükkana gelerek 'bir arkadaşımın önerisiyle arıyorum/geldim' diyenler çoğaldıkça yıllarca verilen emeğin en güzel karşılığını aldığını hissetmesi tüm yorgunluğunu alır gider... Deneyimlerine ve detaylı özgeçmişine buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Bir de kadim dostları vardır, Nihal Sevilmen'in. Çocuklar. Bu kadim dostların, kimi zaman çikolatacı teyzeleri, çikolatacı anneanneleri komik ama bazen de ablaları olur. Kadim dostların anılarında yer almak gelecek demektir, onların ilgileri ve sevgileri, onlarla kurulan duygusal bağ bu markanın geleceğe taşınması demektir diye düşünür; bazen gözünü kapatır ve kadim dostlarının büyüdüğünü hayal eder, onların çocuklarıyla geldiğini hayal eder ve 'işte yaşamak budur' der kendi kendine, Nihal Sevilmen felsefesinde yaşamak göçüp gittiğinizde iz bırakmaktır. 

TUNCAY SEVİLMEN, hikayeyi en güzel anlatan, eşine destekleriyle işletmenin temel direğidir. Yaptığı işler, yaratıcı çözümler, çikolata kutularının organizasyonu, yapımı gibi o kadar çok göze görünmeyen işleri büyük bir keyifle yapar ki bazen sokağı süpürürken görürsünüz, bazen bir oraya bir buraya koşturup dururken. Ciddi görünümüne karşın çevresine beklenmeyen esprileriyle neşeli vakitler geçirtir. İlk başlarda dükkan açma fikrine hiç olumlu yaklaşmamasına karşın şimdi neredeyse 7/24 dükkanda yaşayacak! Emekli insanların üretimin içinde ne kadar mutlu olduğunun güzel bir örneğidir. Her gün yeni fikirler üretir, eşinin işini kolaylaştıracak aletler, makinalar geliştirmeye çalışır, bedenen ve zihnen üretmeye devam eder. Tabii ki her fırsatta briç oynamayı da ihmal etmez.

 

SEZİN SEVİLMEN, teknoloji, sosyal medya, e-ticaret ve diğer tüm operasyonel süreçlerinin yürütülmesi konularındaki destekleriyle işletmenin görünmez destekçisidir. Organizasyon becerisiyle kısa zamanda pratik çözümleriyle anne ve babasına destek olup, işeltmenin pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. 

 

 

NİHAT ve SERPİL ŞEKEROĞLU (Kardeşlerimiz)

Hayallerini gerçekleştirdiler... Emekli olunca İstanbul'dan Dalyan'a taşındılar. Nar yetiştiriyorlar, bahçemizin her türlü bakımını ve çikolatalarımızın dolgularında kullanılan nar özütünü yapıp, portakal, limon marmelatları gibi ürünleri hazırlıyorlar. Nihat Şekeroğlu, çevresinde mucitliği ve becerikliliğiyle tanınır. Doğal enerjiyle meyve kurutma ve meyve özleri yapmak için yaptığı cihazı geliştirmeye çalışırken, bir yandan da yapacağı nar taneleme makinasının projesiyle uğraşmaktadır. Bir taraftan da kaptanlık eğitimi alan Nihat, yaz sezonunda Dalyan'da tekne kaptanlığı yapmaktadır.

 

Emekli bankacı Serpil Şekeroğlu da eşiyle birlikte hem nar bahçesinin bakımıyla ilgileniyor hem de yeni dostlarıyla keyifli vakit geçiriyor ve neredeyse tüm yıl yüzüyor. Ekim ayı sonunda nar hasadı yapıp, narları sıkıp, sularını ürünlere dönüştürüp, sezon kapanınca da Ankara'ya geliyorlar ve yılbaşı yoğunluğunda dükkanda destek oluyorlar.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı