FRAMBUAZLI KARADUTLU ÇİKOLATA

Çok beğenilen ve tercih edilen, frambuaz (ahududu) ve karadut şekerlemesinin bitter çikolata ile buluşmasıdır. Besleyici, sağlıklı, yüksek aromalı, tatlı-ekşi dengesinde, akışkan dolgulu çeşidimizidir.

 

Frambuaz ve karadutun yararları da oldukça fazladır. Güçlü kemik sağlığı için hayati önem taşıyan kalsiyum başta olmak üzere çeşitli vitamin ve minerallerin iyi bir kaynağıdır.

 

Frambuaz ve karadut polifenol bileşimleri yüksek oranda içeren bitkilerdendir. Polifenoller her molekülde birden fazla fenol grubunun bulunduğu bileşiklerdir. Polifenollerin antioksidan özellikleri dolayısıyla insan sağlığına ve hastalıklardan korunmasına faydaları yüksektir.

 

Çikolata reçetelerimizi oluştururken polifenol bileşikleri yüksek olan meyve, bitki ve baharatları tercih ediyoruz. Aldığım beslenme eğitimleri ile yıllar içinde Anadolu'nun geleneksel beslenme kültüründen derlediğim örtük ve açık bilgiler farklı ve özgün ürünler geliştirebilmeme olanak sağlamaktadır.

 

Ürünlerimizle ilgili merak ettiklerinizi  mail ya da whatsap aracılığıyla lütfen sorunuz. Kuvertür çikolata dışındaki tüm ürünleri kendimiz hazırladığımız için her türlü sorularınıza net yanıtlar bulacağınızdan emin olunuz. 

 

ÖNEMLİ AYRINTILAR

Ürünlerimizin hepsi bitter çikolata olup minimum %54.5 kakao kuru maddesi içerir.

Süt ve süt ürünleri içermemektedir, eser miktarda soya ürünü içerir.

Kuruyemişli çeşitlerimiz alerjiye neden olabilir. 

Bazı çeşitlerimiz gluten içerir. 

Alkol ve domuz yağı bulunmamaktadır. 

Gıda boyası kullanılmamaktadır. 

Ürünlerimiz atölye mutfağımızda günlük olarak üretilmektedir. 

Dolgularda kullanılan meyve özlerini kendimiz yaptığımızdan, çeşitlerimiz dönemsel stoklarımızla sınırlıdır. 

Kimyasal katkı ve aromalar kullanılmamaktadır. 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı